Նորվեգիայի Վայրի բնության պահպանման հիմնադրամ/ WWF, Norway/, Վայրի բնության պահպանման հիմնադրամի Հայաստանյան գրասենյակ
Նպատակը. Օժանդակել Հարավային Հայաստանի բնական ռեսուրսների պաշտպանությանը և կայուն կառավարմանը` ապահովելով գործող մոդել, որը կնպաստի զարգացմանը Կովկասի տարածաշրջանում
Նպատակային խնդիրները
1. Աջակցել Խոսրովի արգելոցի ղեկավարությանը` մշակելու այցելուների ծրագիր` միջազգային չափանիշներին համապատասխան, տեղական և օտարերկրացի զբոսաշրջիկներին հրապուրելու, լրացուցիչ եկամուտներ ստեղծելու և տեղի համայնքների բնակիչների համար աշխատատեղեր ստեղծելու նպատակով
2. Ուժեղացնել Շիկահողի ազգային արգելոցը` կենսաբազմազանության արդյունավետ պաշտպանության, պահպանվող տարածքի կայուն կառավարման և տեղի բնակչության ու հասարակության հետաքրքրությունների միավորման նպատակով
3. Բարձրացնել կենսաբազմազանության և համայնքի զարգացման վերաբերյալ իրազեկությունն` ըստ թիրախային պահպանվող տարածքների
Գործունեությունը
ՀԿՀԱԱՇՄ ՀԿ-ն իրականացնում է պահպանվող տարածքներին կից համայնքներում (7 գյուղում) դպրոցականների իրազեկության բարձրացման նախագիծ

Projects >>Other>> Raising awareness campaign in frame of "Biodiversity Protection and Community Development: Implementing Ecoregional Conservation Plan Targets in south Armenia", WWF Norway/WWF Armenia
Goal
The overall goal of the project is to help ensure effective protection of biodiversity and sustainable management of natural resources in southern Armenia, providing an operational model that can contribute to development in the Caucasus region.
Objectives
1. Assist administration of Khosrov NR in development of a visitors program according to international criteria, in order to attract local and international tourists, generate additional income, and create more space for involvement of local communities.
2. Strengthening Shikahogh NR in order to effective protect biodiversity, manage protected area in a  sustainable manner, and integrate concerns of the local population and public.
3. Awareness raising on biodiversity issues and community development by target PAs
Activities
AWHHE is implementing raising awareness of schoolchildren in communities neighboring protected areas (in 7 villages)